Jacquard muddy paws design dog towel. Machine washable. Jumbo size: 90 x 165cm.
Accessories
Jumbo terry jacquard dog towel
€18.00
SKU: HL235
Category: Accessories
This jumbo-sized terry jacquard dog towel features an all-over muddy paws design. It’s a must-have for any activity and to keep handy in the car – perfect for drying your pet after a bath, swim or walk in wet or muddy conditions.
| Fabric Description | 70% Cotton, 30% Polyester |
|---|---|
| Size Description | One size (90 x 165cm) |
| Washing Instructions | Washable 40°C |
| Brand | Home & Living |
| Gender | Unisex |
| Organic | No |
| FabricFilter | Cotton Blend |
| Weight | 500g |
| Accreditations | SEDEX |
| TagInformation | Sewn Tag |
| AvailableInPlusSizes | No |
| AgeGroup | Adult |
| Primary_Colour | Green, Grey |
| Colour_Shade | Green – Mid Green, Grey – Mid Grey |
| Colour | Green, Grey |
| Size | One size |
Be the first to review “Jumbo terry jacquard dog towel” Cancel reply
Related products
-
€17.85
Women’s jeggings
-
€11.96 – €16.95Price range: €11.96 through €16.95
Junior fashion backpack
-
€15.75
Braid stretch belt







Reviews
There are no reviews yet.