TearAway label for ease of rebranding. Corner tab for hanging.
| Dimensions | 50 x 70cm |
|---|---|
| Fabric Description | 100% Cotton 170gsm |
| Size Description | One size (50 x 70cm) |
| Washing Instructions | Washable at 40 degrees. |
| Brand | Westford Mill |
| Gender | Unisex |
| Organic | No |
| FabricFilter | Cotton (100%) |
| Weight | 72g |
| Accreditations | Amfori BSCI,REACH |
| TagInformation | Tagless |
| AvailableInPlusSizes | No |
| AgeGroup | Adult |
| Primary_Colour | Black, Grey, Neutral, White |
| Colour_Shade | Black – Black, Grey – Light Grey, Neutral – Natural, White – White |
| Colour | Black, Natural, Pure Grey, White |
| Size | One size |
Be the first to review “Tea towel” Cancel reply
Related products
-
€22.50 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Ankle socks (3-pack)
-
€7.96 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Recycled fleece snood
-
€74.50 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Hybrid backpack
-
€15.75 Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Braid stretch belt







Reviews
There are no reviews yet.