2-pack of 100% cotton hooded towels. The hood is nice and cosy and is great for snuggling up after bath time.
Accessories
Baby hooded towel (2-pack)
€19.35
SKU: HL182
Category: Accessories
This 2-pack of Elli & Raff hooded towels is perfect for baby bath time. With two towels, you can always make sure you have one clean and dry to hand.
| Dimensions | 75 x 75cm |
|---|---|
| Fabric Description | 100% Cotton |
| Size Description | One size (75 x 75cm) |
| Washing Instructions | Washable, 40 degrees |
| Brand | Home & Living |
| Gender | Unisex |
| Organic | No |
| FabricFilter | Cotton (100%) |
| Weight | 200g |
| TagInformation | Sewn Tag |
| AvailableInPlusSizes | No |
| AgeGroup | Adult |
| Primary_Colour | White |
| Colour_Shade | White – White |
| Colour | White/Grey |
| Size | One size |
Be the first to review “Baby hooded towel (2-pack)” Cancel reply
Related products
-
€7.96
Recycled fleece snood
-
€27.75
Crew socks (3-pack)
-
€72.00
Golf duffle bag







Reviews
There are no reviews yet.